اخبار > به مناسبت روز جهانی ایدز در جمع نمازگزاران دانشگاه علوم پزشکی اردبیل؛

 


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز جهانی ایدز در جمع نمازگزاران دانشگاه علوم پزشکی اردبیل؛

حجت الاسلام والمسلمین واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمع نمازگزاران دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به مناسبت روز جهانی ایدز و اینکه پنجاه درصد مبتلایان به بیماری ایدز در کشور بین 20 تا 35 سال سن دارند گفت: تا قبل از سال 94 تزریقات آلوده دلیل اصلی انتقال ایدز بوده اما از سال 94 به بعد اصلی ترین راه انتقال رفتار های پرخطر جنسی است. طبق آمار شصت هزار نفر در کشور ما مبتلا به بیماری ایدز هستند که سی و نه هزار مورد آن شناسایی شده اند.

مسئول نهاد با اشاره به اینکه بخشی از شیوع رفتارهای پرخطر جنسی در جامعه به دلیل وجود شبکه های مجازی اجتماعی است، اظهار داشت: با اینکه بخشی از شیوع این رفتار پر خطر بخاطر وجود شبکه های مجازی اجتماعی بدون نظارت است اما بخش اعظم آن به خاطر عدم آموزش درست و عدم توانایی در دوست و رفیق شدن با پسران و دختران خود و جواب دادن به سوالات آنان اتفاق می افتد.

وی با اشاره به ضرورت آموزش و فرهنگ سازی در پیشگیری از بیماری ایدز افزود: مسئله پیشگیری از بیماری ایدز، مسئله فرهنگی و بهداشتی است و صرف پرداختن به مسائل بهداشتی کافی نیست. و بهترین راه آن آموزش دادن در مساجد، منابر، سخنرانی ها، تلویزیون، مساجد و دانشگاه ها است. ان شاالله که همگی در حد خودمان مخصوصا خانواده و فرزندان خود و همچنین دانشگاه علوم پزشکی که مسئول بخش سلامت جامعه است، با آگاه سازی و آموزش های مناسب بتوانیم در پیشگیری از این بیماری مهلک موثر واقع شویم.

 


١٣:١٠ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦١١٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج
ارسال دیدگاه