اخبار > نشست بررسی و هماهنگی سیاست های کلی جمعیت ابلاغی

 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست بررسی و هماهنگی سیاست های کلی جمعیت ابلاغی

جلسه بررسی سیاستهای کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با حضور حجت الاسلام واحدی زاده مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دکتر اخوان اکبری و  سایر اعضا در دانشگاه برگزار شد .


حجت الاسلام واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جهت تحقق ابلاغ سیاست های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری گفت: با عنایت به وضعیت کنونی کشور نسبت به کاهش افسار گریخته آمار ازدواج و از طرفی افزایش ناهنجار آمار طلاق در سطح کشور و مخصوصا استان، اراده جمعی نسبت به تحقق فرامین مقام معظم رهبری ضروری می باشد. وضع قوانین تشویقی برای ازدواج و فرزند آوری جهت تشهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند و اجرای برنامه های فراگیر آموزشی و فرهنگی برای کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج های جوان از طرف دولت، وزارت های وابسته و حتی خیرین محترم ضروری و لازم می باشد.


مسئول نهاد با اشاره به لزوم ایجاد بسته های تشویقی خاطر نشان کرد: تجربه جهانی نشان می دهد کشورهایی که با این معضل مواجه بودند و مشکل پیری جمعیت دامن گیرشان شده بود با وضع قوانین مناسب و تعیین بسته های تشویقی مناسب برای فرزند آوری تا حدودی وضعیت موجود را کنترل کردند.


حجت الاسلام واحدی زاده با اشاره به ضرورت تحکیم بنیان و پایداری خانواده ها افزود: در کنار تشویق به امر ازدواج و فرزندآوری یقیناً برنامه ریزی ساز و کارهای مناسب فرهنگی و آموزشی و تشویقی جهت تحکیم بنیان و پایداری خانواده ها از ضروری ترین کارها و برنامه هایی است که مسئولین امر از جمله دولت و وزارت های مربوطه در زمینه ایجاد اشتغال و از همه مهمتر وزارت بهداشت در زمینه آموزش های پیش، حین و بعد از ازدواج که جملگی نقش موثری را ایفا می کند، باید انجام دهند.


١٥:١٤ - پنج شنبه ٧ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦١٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٤٠خروج
ارسال دیدگاه