اخبار > در نشست صمیمی با جمعی از بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست صمیمی با جمعی از بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 

به مناسبت هفته بسیج جمعی از بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با مسئول نهاد رهبری و رئیس دانشگاه روسای دانشکده ها دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست صمیمانه که در محل سالن جلسات ریاست ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به جایگاه و اهمیت تشکیل بسیج پرداخته و گفت: با وقوع انقلاب اسلامی و ارائه طرحی نو برای اداره حکومت و تبیین زندگی مردم در ایران اسلامی از یک سو و مخالفت استکبار جهانی شرق و غرب با آن و در نهایت تحمیل جنگ بر انقلاب نوپای اسلامی، تشکیل بسیج از طرف امام (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی بعنوان نقطه عطف و ضامن بقای انقلاب نقش ایفا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی زاده با اشاره به نقش بسیج در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع هشت ساله بدون حضور بسیج امکان موفقیت و پیروزی را نداشت. تمام اقشار با درک مسئولیت و تکلیف الهی به ایفای نقش مجاهدانه و تا حد شهادت پیش رفته و به اعتراف دوست و دشمن بسیج به عنوان یگانه عامل پیروزی در جنگ و بعد از جنگ حفظ همین روحیه در صحنه های سازندگی در زمینه های کشاورزی، صنعت، اقتصاد و پیشرفت های علمی نقش ایفا کرد.

وی همچنین در مورد بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: مهم ترین قشر بسیج دانشجویی با درایت امام (ره) در آخرین سالهای عمر پربرکت ایشان تشکیل گردید از آنجا که فرمود مقدرات کشور از دانشگاه تامین می شود وجود بسیج دانشجویی برای حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب و تاثیرگذاری در توسعه فرهنگ انقلابی در دانشگاه ضروری می باشد. اهتمام مدیران محترم و پشتیبانی همه جانبه از بسیج دانشجویی یقینا به پیشرفت در عرصه های فرهنگی و علمی دانشگاه منجر خواهد شد.

مسئول نهاد رهبری در بخش پایانی صحبت های خود درباره بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی افزود: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه پیشرفت علمی و پژوهشی دانشگاه ها می تواند در تحقیقات مابین رشته های علوم انسانی و علوم حوزه سلامت نقش موثری ایفا نماید.

انتهای پیام/

 


١٥:١٣ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٠٩٢٩    /    تعداد نمایش : ٦١خروج
ارسال دیدگاه