اخبار > رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها مطرح کرد؛

 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها مطرح کرد؛

نشست خبری بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد.

در این نشست مصطفی رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها اظهار کرد: دانشجویانی که تاریخ عقد آنان از ابتدای سال ۹۷ بوده می‌توانند در طرح همسفر تا بهشت به نشانی www.ezdevaj.nahad.ir ثبت نام کنند؛ البته ثبت نام کنندگان حتما باید در زمان عقد دانشجو باشند.
او افزود: بیست و سومین دوره طرح ملی ازدواج دانشجویی از ۲۱ آبان تا پایان آذر اجرا می‌شود.


رئیس مرکز نهاد رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: هیچ محدودیت ظرفیتی برای ثبت نام در این طرح وجود ندارد. براساس برنامه ریزی‌های دستگاه‌های حامی، امیدواریم تعداد بسیاری از دانشجویان را در این جشن سهیم کنیم.

او تاکید کرد: بر اساس آمایش صورت گرفته و معیار‌های علمی یکی از پایدارترین ازدواج‌ها، ازدواج دانشجویی است؛ این تجربه می‌تواند در اختیار پژوهشگران برای طراحی مدل ازدواج در جامعه صورت بگیرد.

رستمی گفت: اولین دوره ازدواج دانشجویی در سال ٧۶ در دانشگاه شهید بهشتی شروع شد و تاکنون ۵٠٠ هزار زوج در این مراسم دانشجویی شرکت کرده اند.

او ادامه داد: در مرحله اول این طرح در سال جاری نیز زمینه ثبت نام ٢٠ هزار دانشجو فراهم شده البته با کاهش ازدواج در کشور آمار ازدواج دانشجویی هم کاهش یافته است. سال گذشته ٢٠ هزار نفر در این برنامه ثبت نام کردند که ١٣ هزار نفر از آن‌ها به مشهد مقدس اعزام شدند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ازدواج یک بحث پایه‌ای در نظام اجتماعی اسلام بوده که کوچکترین رکن جامعه به عنوان مهمترین رکن خانواده است و اسلام برای تشکیل خانواده اهمیت فراوان و برای فروپاشی محدودیت دارد و بهترین بنای زندگی را ازدواج می‌دانند.

 


٠٩:٠٤ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٠٨٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج
ارسال دیدگاه