اخبار > در مراسم پرفیض زیارت عاشورا در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل؛

 


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسم پرفیض زیارت عاشورا در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل؛

مراسم پرفیض زیارت عاشورا باحضور مسئولین وکارکنان همراه با برپایی سفره احسان در نمازخانه ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان ارزش نعمت شکرگزاری و اهمیت شکر خدا نسبت به این نعمت بزرگ و ارزشمند گفت: خواستن نعمت شکرگزاری از خداوند مقدم تر است از خواستن نعمت صبر است در روایتی آمده است که شخصی کنار کعبه در حال راز و نیاز از خدا می خواهد که به او صبر در مقابل بلایا و ناملایمات را عطا فرماید که امام سجاد(ع) نیز که در آن محل حضور داشتند و دعای آن شخص را شنیدند، رو به آن شخص کرده و فرمودند که تو با این دعا برای خود بلا خواستی تا خدا نیز در مقابل آن به تو صبر عطا فرماید. به جای این بهتر است که از خداوند بخواهی تا نعمت شکر در مقابل نعمات عنایت کند که خدا تو را غرق در نعمات کرده و تو نیز در مقابل آن شکرگزار باشی.

حجت الاسلام واحدی زاده با اشاره به معارف بالای مطرح شده در زیارت عاشورا، نعمت ولایت پذیری و همگامی با امام و رهبر در دنیا و آخرت و اهمیت شکرگزاری این نعمت، اضافه کرد: بر اساس آیات قرآن کریم، نعمت ولایت از بزرگترین نعمت هایی است که خداوند به ما عنایت فرموده است ان شاالله خداوند متعال ما را جزو شاکرین حقیقی قرار دهد. شکر زبانی، شکر قلبی و شکر عملی و استفاده بهینه از نعمات مخصوصا نعمت عظمای ولایت و و شکر آن و استفاده بهینه از آن به ولایت پذیری محقق خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به بحث های اخیر مطرح شده در کشور گفت: اگر ما ولایت را قبول کرده باشیم، پس «سمعا و طاعتا»، ولایت پذیری یعنی این، اینکه برخی مطرح می کنند که ما دنبال تعامل با دنیا هستیم و عده ای تعارض و تقابل با دنیا را اساس قرار دادند و درباره برخی مسائل مسئله به رفراندوم گذاشتن را مطرح می کنند، باید بدانند که در چندین سال است، این مسائل نیز توسط همین افراد مطرح شده و برجام نهایت تعاملی بود که انقلاب با دنیا می توانست انجام دهد و دیدیم که شکست خورد و طرح دوباره اینگونه مسائل به تضییع ولایت، تضییع حاکمیت و نظام و به دنبال آن تسلط و سلطه ی سلطه طلبان و مستکبران را به دنبال خواهد داشت. دقیقا همان چیزی که ما 40 سال پیش انقلاب کردیم تا از زیر سایه طاغوت و سلطه گران و استکبار جهانی خارج شویم و به عزت و استقلال برسیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در بخش پایانی صحبت های خود درباره زیارت اربعین اظهار کرد:

زیارت اربعین جهت آگاهی دادن به ماست که مانند امام حسین (ع) تابع ظلم نباشیم و فقط ولایت خداوند را پذیرا باشیم. اگر مانند امام حسین(ع) راضی به گذشتن از جان و مال و همسر و فرزندان خود باشیم پیرو امام حسین (ع) هستیم . خداوند متعال نیز می فرماید که هر کس به قلعه محکم من وارد شود از عذاب در امان خواهد بود و مقصود از عذاب فقط عذاب قیامت نیست بلکه قبل از آن از عذاب های دنیوی از جمله ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری، فساد، فحشا، رشوه و هزاران عذاب دیگری که در این دنیا وجود دارد.

 

 

 

 


١٤:٢١ - پنج شنبه ٢ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٩٦٨٣    /    تعداد نمایش : ٤٨خروج
ارسال دیدگاه