اخبار > برگزاری نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور رئیس دانشگاه و اعضا در محل سالن جلسه حوزه ریاست با بررسی و تصویب برنامه استراتژیک و سیاستگذاری و برنامه‌ریزی آموزشی پژوهشی و گروههای آموزشی و سایر برنامه مرتبط برگزار شد.

در این جلسه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن درخواست و تاکید بر داشتن پیوست فرهنگی برنامه های معاونت های دانشگاه به عملیاتی کردن آیین نامه جامع مدیریتی دانشگاه ها پرداخته و گفت: در این آیین نامه که اسفندماه 89 تصویب و برای اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شده است برای تسهیل در روند تصویب و اجرای برنامه های دانشگاه شوراهای تخصصی پیش بینی شده است و از مهم ترین آنها شورای تخصصی فرهنگی و شورای تخصصی دانشجویی است. اما در اکثر دانشگاه ها فقط شورای فرهنگی تشکیل شده و با بیان موضوعات جزئی در این شورا عملا فرصت بحث و بررسی در باره مسائل کلان و راهبردی گرفته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی زاده افزودند:  همچنین به خاطر اجرایی نشدن شورای تخصصی دانشجویی که  وظیفه اصلی آن ایجاد جو تفاهم و دوستی میان دانشجویان و تلطیف فضای دانشجویی و رفع مشکلات موجود در امور رفاهی، آموزش، تربیت بدنی، انضباطی و مسائل مربوط به دانشجویان را به عنده دارد، شاهد برخی ناهنجاری ها در تصمیم گیری ها هستیم. به نظر می رسد چاره برون رفت از مشکلات و ناهنجاریهای محتمل و ایجاد بستر مناسب برای طرح مسائل کلان و راهبردی فرهنگی  تشکیل شورای تخصصی دانشجویی و عمل به آیین نامه جامع مدیریتی دانشگاهها و بازگشت به قانون است.


١٤:٠٠ - پنج شنبه ٢ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٩٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٦خروج
ارسال دیدگاه