تقویم
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
» عضویت «
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
اخبار > وقتی فرزندان انقلاب وصاحبان اندیشه، سستی ، کم کاری، و کج فهمی در مسائل کلان فرهنگی دیدند برای اعتراض به دستگاههای کم کار و ناکارآمد وارد صحنه شده و با امر و فرمان مولا آتش به اختیار عمل کنند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در دومین دوره طرح رشد با عنوان آتش به اختیار

وقتی فرزندان انقلاب وصاحبان اندیشه، سستی ، کم کاری، و کج فهمی در مسائل کلان فرهنگی دیدند برای اعتراض به دستگاههای کم کار و ناکارآمد وارد صحنه شده و با امر و فرمان مولا آتش به اختیار عمل کنند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در آستانه عید امامت و ولایت در مراسم افتتاحیه دومین دوره ی طرح رشد با عنوان آتش به اختیار (تبیین علمی توصیه نامه فرمان انقلابی آتش به اختیار مقام معظم رهبری) ویژه مدیران و فعالان فرهنگی و تشکلهای دانشجویی، که با مشارکت قرارگاه فاطمه زهرا(س) و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شانزدهم شهریورماه 96 در سالن شهیدان نوعی اقدم دانشگاه اجرا شد، طی سخنانی ابتدا با اشاره به نعمات الهی و اهمیت امامت و ولایت، به تبیین یکی از مصادیق عملی فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری پرداخته و بیان داشتند: 

امامت و ولایت بزرگترین نعمت الهی است که خداوند جهت هدایت انسان و ایجاد زمینه های رشد و تکامل فردی و اجتماعی و اجرای قوانین الهی تعیین فرموده است و حادثه غدیر خم و نزول آیات 67و 3 سوره مائده حاکی از اهمیت و نقش بی بدیل امامت می باشد.

حجت الاسلام واحدی زاده با اشاره به آیات مربوطه، ویژگیهای منحصر به فرد ولایت و امامت را چنین بیان کردند:

از آیه 67 سوره مائده امر به ابلاغ مسئله امامت،  استفاده می شود که امامت منصبی الهی و همپای نبوت است و از آیه 3 سوره مائده استفاده می شودکه:1. با نصب امام دشمنان از نابودی اسلام و نفوذ در دین مأیوس می شوند2. دین اسلام کامل می شود 3. نعمت های الهی تمام شده 4. خداوند از دین اسلام برای بشریت راضی می شود .

ایشان با اشاره به ولایت در عصر غیبت به مسئله اطاعت از ولایت فقیه اشاره کرده و افزودند: یقینا ولایت فقیه عادل و جامع الشرایط در عصر غیبت و اطاعت از رهبری برای تحقق آموزه های دینی در عصر حاضر توفیقی است که با ایثار و مجاهدت های شهدای بزرگوار به دست ما رسیده و وظیفه انقلابی ما تلاش و مجاهدت شبانه روزی در راستای پایداری و استقلال نظام مقدس ولایی مان است و از آنجایی که انقلاب ما انقلابی فرهنگی و تغییر نگرش به جهان و انسان است جایی که فرزندان انقلاب وصاحبان اندیشه، سستی ، کم کاری، و کج فهمی در مسائل کلان فرهنگی ببینند برای اعتراض به دستگاههای کم کار و ناکارآمد وارد صحنه شده و با امر و فرمان مولا آتش به اختیار عمل کنند.

  حجت الاسلام واحدی زاده با اشاره به فرمان رهبری توضیح دادند: مقام معظم رهبری در تبیین امر به آتش به اختیار فرمودندآتش به اختیار به معنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز است، جوان ها و صاحبان اندیشه و فکر با ابتکار خودشان کار های فرهنگی را خودجوش پیش ببرند،منافذ فرهنگی را بشناسند و در مقابل آن ها کار انجام بدهند.لذا ضروری است  نیروهای مومن و انقلابی جهت تقویت گفتمان انقلاب اسلامی و پیشگیری از ناهنجاری های فرهنگی ، تقویت روحیه آرمان خواهی، مطالبه گری و خلاقیت ، تربیت نسل جوان و تقویت بدنه مردمی انقلاب اسلامی و افزایش زمینه برای حضور و نقش آفرینی مردم دست به کار شده و با فراگیری علمی و بایسته های عملی آن وارد صحنه های کارزار فرهنگی شوند.

ایشان در پایان افزودند: برگزاری دوره طرح رشد لبیک به فرمان فرمانده کل قوا در جهت تبیین علمی فرمان معظم له و فراگیری بایسته های فرمان آتش به اختیار، با موضوعات ضروری طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن با تبیین حضرت آقا، فرایند مدیریت فرهنگی و جهادی، فرآیند آتش به اختیار، فرآیند گفتمان سازی، فرآیند کار تشکیلاتی و تربیتی است.

 


١٥:٠٩ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٧٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٣


امتیازدهی

خروج
دسترسی سریع

آموزش مجازی دانشگاهیان

پيوندها
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 49132
 بازدید امروز : 92
 کل بازدید : 187714
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.40
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
arums.nahad.ir